Nabídka studia pro školní rok 2024/2025

.

Maturitní  studijní obor pro absolventy ZŠ

Stavebnictví     36-47-M/01

(H/D)

Tříleté obory vzdělání pro absolventy ZŠ

Zedník     36-67-H/01

Strojní mechanik     23-51-H/01

Elektrikář - silnoproud     26-51-H/02

Truhlář     33-56-H/01

Instalatér      36-52-H/01

Malíř a lakýrník      39-41-H/01

Dvouletý obor vzdělání vhodný pro absolventy ZŠ

Stavební práce            36-67-E/02

Do oborů označených (H/D) přijímáme chlapce i dívky, u neoznačených oborů přijímáme pouze chlapce.

.

Charakteristika jednotlivých oborů vzdělání

Stavebnictví

(Obor je vhodný pro absolventy ZŠ)

Jedná se o čtyřletý studijní obor. Žáci se připravují pro výkon činností technicko hospodářských pracovníků, naučí se navrhovat, projektovat, připravovat a realizovat stavby, získá znalosti z oblasti podnikání ve stavebnictví, stavebního práva, obor je zaměřen především na oblast pozemního stavitelství, práce s  PC – počítačové programy pro navrhování staveb

Zedník

(Obor je vhodný pro absolventy ZŠ)

Provádí zdění výplňového zdiva, příček, komínů, vnitřní a vnější omítky.Ovládá betonářské práce, jednoduché bednění, osazování prefabrikátů a výrobků přidružené stavební výroby (oken, dveří apod.). Provádí izolace proti vodě, zvukové i tepelné. Dovede opravovat a adaptovat stávající objekty. Naučí se pracovat se sádrokartonem (certifikovaný kurz), provádět zateplování budov kontaktními fasádními systémy a sanační omítky.

Strojní mechanik - dříve zámečník

(Obor je vhodný pro absolventy ZŠ)

Umí ručně nebo strojně zhotovit a sestavit zámečnické výrobky podle technické dokumentace. Provádí montáže a opravy ocelových stavebních konstrukcí, jejich povrchové úpravy, naučí se různým způsobům spojování. Absolvuje základní kurz svařování el.obloukem (ZK 111 W01), základní kurz svařování v ochranné atmosféře CO2 (ZK 135 W01) a zaškolení na řezání kyslíkem a stehování plamenem (ZP 311-2 W01,02)

Elektrikář-silnoproud

(Obor je vhodný pro absolventy ZŠ)

Provádí montáže, instalace, zkoušení, údržbu a opravy elektrických strojů a zařízení v budovách i vnějších elektrorozvodných sítí a kabelových rozvodů, montáž hromosvodů atd. Absolvuje kurz na stehování el.obloukem (ZP 111-1 W01).

Truhlář

(Obor je vhodný pro absolventy ZŠ)

Pracuje s ručními nebo mechanizovanými nástroji a na dřevoobráběcích strojích. Vyrábí a osazuje truhlářské výrobky v objektech, vyrábí nábytek ze dřeva a aglomerovaných hmot, kompletuje, montuje truhlářské výrobky a provádění jejich povrchovou úpravu. Zvládne manipulaci, technologickou přípravu a zpracování materiálů a polotovarů ze dřeva na stavebně truhlářské výrobky a konstrukce (okna, dveře, obložení, nábytek a interiéry).

Instalatér

(Obor je vhodný pro absolventy ZŠ)

Provádí montáže, udržování a opravy vodovodních, odpadních, plynovodních a topných rozvodů a zařízení a to jak potrubí z kovů, včetně mědi, tak i z plastů. Umí spojovat různé instalační materiály svářením, lepením včetně jejich tvarování, osazování, připojování a provádění zkoušek. Absolvuje základní kurz svařování plamenem (ZK 311 W 01), základní kurz polyfúzního svařování plastů (ZK 15 P2), zaškolovací kurz pájení mědi (ZP 942 8 W31), kurz na montáž potrubí z lisované mědi, podlahového topení).

Malíř a lakýrník

(Obor je vhodný pro absolventy ZŠ)

Provádí přípravy povrchů pod malby a nátěry, zhotovuje a opravuje malby a nátěry běžnými technikami na různých podkladech. Umí tapetovat, napsat jednoduché nápisy, dovede napodobit dřevo, provádět plastické nátěry, aplikovat nástřiky apod.

Stavební práce

(Obor je vhodný pro absolventy ZŠ se slabým prospěchem)

Výuka trvá 2 roky. Učí se zde běžné stavební práce jako je zdění zdí, příček, příprava výroby malt a betonů. Vyučenec provádí jednoduché omítky, základní betonářské práce, včetně obsluhy jednoduchých stavebních strojů, zateplování budov a sanace. Studium je ukončeno závěrečnou zkouškou s výučním listem. Výuka je uzpůsobena schopnostem žáků s velkým důrazem na odborný výcvik

Naše škola má dlouholetou tradici ve výuce stavebních profesí, vyučujeme tradiční řemesla s využitím nejmodernějších poznatků a technologií . Při výuce spolupracujeme s živnostenskými společenstvy, cechy, podnikateli z regionu a Úřady práce. Výuku financujeme s využitím fondů EU, programů MŠMT a dalších zdrojů.

Stavebnictví je perspektivní obor a to je šance pro Vás. V naší škole v Karlových Varech - Drahovicích, vyučujeme stavebním profesím. Naši absolventi najdou uplatnění u staveb­ních firem či jako samostatní podnikatelé. Doba výuky je u studijního oboru čtyři roky. U učebních oborů je to tři roky nebo dva roky podle typu učebního oboru.

Na studijní obor Stavebnictví proběhnou přijímací zkoušky. Žáky do učebních oborů přijímáme obvykle na základě výsledků z předchozího studia na ZŠ. Další podrobnosti přijímacího řízení budou zveřejněny na základě aktuální legislativy.

Součástí přihlášky na naši školu je lékařské potvrzení zdravotní způsobilosti uchazeče pro příslušný obor studia.

Jsme příspěvkovou organizací zřízenou Karlovarským krajem a proto se u nás neplatí žádné školné. Též základní vybavení pro odborný výcvik dostávají žáci zdarma. Při provádění produktivní práce jsou za tuto práci finančně odměňováni. Celý výchovný proces směřuje k výchově plně teoreticky i prakticky odborně připraveného, ale i morálně vyspělého řemeslníka, připraveného se dále celoživotně vzdělávat případně se uplatnit nejen v ČR, ale i v EU.

Pro všechny obory je zajištěna bezplatná komplexní výuka (to je teoretické i praktické vyučování). Výuka probíhá v Karlových Varech - Drahovicích (škola, dílny), eventuelně na stavbách v Karlových Varech a okolí.

Možnost ubytování je ve vlastním domově mládeže v Karlových Varech Drahovicích Stará Kysibelská 45 – DM leží 300 metrů od budovy školy i od budovy dílen.

Kontakty a informace o škole:

tel. do školy

tel. na pracoviště